12 Ekim 2014 Pazar

Apollon Yine Mimlendi! | Mimlendim #2


Bu sefer Apollon'u kendi silahıyla vurdular: MÜZİK!

Çoğunuzun bildiği üzere Apollon'un etki alanı mitolojide çok fazladır. Hekimlerin Tanrısı'dır. İkiz kız kardeşi Artemis ile Güneş'i ve Ay'ı bölüşmüşlerdir. Artemis, Ay Tanrıçası olmuştur ve Gümüş'ü simgeler. Apollon ise Güneş Tanrısı olup Altın'ı simgeler. Ayrıca Apollon, kehanetlerin Tanrısı'dır. Tüm bunlara ek olarak Şiir ve Şairlerin Atasıdır. Bilinen tüm şairlerin Apollon melezi olduğunu söylerler. Apollon'un simgelediği son şey ise... müzik! Yanından asla ayırmadığı liriyle gezer Apollon. Şimdi de Apollon'u kendi silahından biriyle vurdular!

Beni mimleyen tüm Olimpos Günceleri blog arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler!

1) Müzik denildiğinde aklınıza gelen ilk kelime: 

Huzur. Ben kendimi müzik dinlerken çok huzurlu hissediyorum. Sanki tüm hücrelerim açılıyor ve rahatlıyor. Ruhuma dinginlik geliyor. Kulaklarımın pası siliniyor ve insanların yarattığı o kirli dünyadan uzaklaşıyorum. Bu yüzden müziğin bende uyandırdığı ilk kelime; huzur.  

2) Hiç müzikten bıktığınız oldu mu? Veya dinlemeye ara verdiğiniz?

Tabii ki de oldu. Her ne kadar müzikte huzur bulsam da bazı anlar geliyor ve dinlemekten sıkılıyorum. Müzik çalarımda bir parçaya denk geliyorum, yine mi bu parça, diyerek kapatıyorum. Fakat dinlemeyi bıraktığım uzun bir zaman dilimi olmadı.

3) Hayatınız boyunca hayranı olduğunuz bir ses sanatçısı oldu mu? Posterlerini odanıza astığınız fan dediğimiz türden yani?

Tabii ki evet! Ben Katy Perry'yi çok severim mesela. Canlı performanslarını çoğu insan beğenmese de o kadında beni mutlu eden bir şeyler var. Tarifi imkansız bir şekilde onu seviyorum ve büyük bir hayranıyım.

4) Kitap okurken müzik dinler misiniz?

Genelde evet. Bazen kafam çok dolu oluyor ve her şeyin birbirine karıştığını hissediyorum. Öyle zamanlarda müzik dinlemiyor, kendimi yalnızca kitaba odaklıyorum fakat genel olarak ele alırsak büyük bir çoğunlukla, evet.

5) Çok klasik ama sormak istiyorum, sizin türünüz hangisi?

Pop. Ya da Pop Rock. Muhtemelen böyle, evet.

6) Asla dinlemem dediğiniz bir tarz var mı?

Arabesk rap ve Türkçe Rap sanırım.

7) Size bir şarkıcı olsanız kim olurdunuz desem?

Justin Timberlake, şüphesiz. O adamı fena seviyorum.

8) İmkanınız olsa ülkemizde müzikle ilgili neyi veya neleri değiştirmek istersiniz?

Daha nitelikli sanatçılar çıkmasını istiyorum ülkemizde. Eskiler ne kadar mükemmeller farkında mısınız?

9) "Bu şarkı benim!" dediğiniz bir şarkı var mı?

Bu durum kesinlikle ruh halime göre değişiyor. Mutluyken başka, hüzünlüyken başka...

10) TV'lerde bol bol yayınlanan Talk Show programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle sunucusunun ses sanatçısı olduğu programlardan bahsediyorum.

Hiç sevmem, izlemem de.

11) Kim şarkı söylemesin sorusuna vereceğiniz ilk yanıt kim olur?

Ajdar?!

Eveeet, ikinci bir mim yazım da bitti. Benim etiketleyeceğim insanların sanırım hepsi yaptı. Ben o yüzden Olimpos Günceleri arkadaşlarımı etiketlemek istiyorum. Bir de, İki Kapak Arası. Hepinize mutlu günler Apollon İnsanları! ^^

0 yorum:

Yorum Gönder